• „Zázrak menom jablko“

• Sladké, zdravé, voňavé, šťavnaté...presne také je jablko. 21. október bol vyhlásený za „Svetový deň jablka“, no v našej materskej škole sme tomuto typickému slovenskému jesennému zázraku venovali 20. október. Už od rána deti prichádzali do škôlky s jabĺčkom v ruke, a ponáhľali sa do svojich tried, aby sme spoločne mohli tento deň osláviť. Celou škôlkou sa šírila príjemná jablková vôňa. Pani učiteľky mali pripravené pútavé a zábavné aktivity, prostredníctvom ktorých sa deti o tomto zdravom ovocí dozvedeli naozaj veľa. Či už sa jabĺčka strúhali, mixovali alebo sušili, každý si určite našiel svoju obľúbenú jabĺčkovú aktivitu. Niekde sa vyrábala šťava, inde výživa, pečený čaj, šaláty, koláče, skrátka o zábavu bolo postarané. Samozrejme zo všetkých týchto dobrôt naši škôlkari napokon aj ochutnávali. V tento tematický deň nechýbal ani spev či výtvarné aktivity. Šikovné rúčky našich detí si poradili s výrobou netradičných jabĺčok, a to s použitím rôznych výtvarných techník. Výtvory boli naozaj krásne a ozdobili každú chodbu. Tento príjemne strávený deň bol nielen zábavný, ale aj poučný, kde hlavným hrdinom bolo ako ináč voňavé a chutné jablko. Jabĺčka si určite takýto deň zaslúžia a my všetci sa držme hesla „Čím viac jabĺk, tým menej chorôb“.

"Deň jablka" v triede Sovičky

"Deň jablka" v triede Včielky

"Deň jablka" v triede Lienky

"Deň jablka" v triede Žabky

"Deň jablka" v triede Rybky

"Deň jablka" v triede Motýliky

• „Poviem Ti básničku pre deduška a babičku 2023“

• Pod týmto názvom sa niesla tradičná recitačná súťaž pre deti materských škôl vo vranovskom okrese, ktorá sa konala v Hornozemplínskej knižnici vo Vranove nad Topľou 12. októbra 2023.
            Aj v tomto školskom roku mala naša materská škola svoje zastúpenie. Svoj talent v prednese poézie predviedli naši traja kamaráti - Ondrík Glod (trieda Včielky) a Dáška Vargová (trieda Sovičky), ktorí sa umiestnili v striebornom pásme a Evka Čurová (trieda Lienky), ktorá sa umiestnila v bronzovom pásme. Deťom z celého srdca ďakujeme za ich snahu, odvahu a úspešnú reprezentáciu materskej školy. Veľká vďaka patrí pani učiteľkám za prípravu detí. Prežili sme jeden neobyčajný deň plný umeleckých zážitkov v podaní úžasných detí.