Prvý letný deň sme v našej materskej škole oslávili v pondelok 22. júna. Zábava sa začala od skorého rána keď na chodbe deti privítala „ Pani Leto“, ktorá so sebou priniesla skutočné čaro horúcich dní. S deťmi sa porozprávala o príchode nového ročného obdobia. Okrem toho každému nášmu škôlkarovi na rúčku nastriekala špeciálny trblietavý sprej, ktorý nielenže krásne žiaril, ale okolo seba šíril aj neuveriteľne osviežujúcu vôňu plnú letného ovocia. Tento sprej predstavoval slnečné lúče šťastia, ktoré mali deťom pomôcť pri plnení domácej úlohy, ktorá sa nachádzala vo vnútri žltej obálky. Aj túto obálku našim škôlkarom podarovala samotná „Pani Leto“.
Celý tento deň sa niesol vo veselom a radostnom duchu. Na chodbách aj v triedach sa rozozvučali letné piesne, ktoré tak navodzovali príjemnú letnú atmosféru. Deti dopoludnie prežili rozprávaním o typických a charakteristických znakoch ročného obdobia, hrali sa rôzne hry či už na kúpalisko, more, zmrzlinárov alebo aj spievali a dramaticky stvárňovali piesne o lete. V neposlednom rade ako už býva zvykom sa tvorilo a to rôznymi výtvarnými technikami. Výtvory sa samozrejme podarili, boli naozaj krásne a pripomínali blížiace sa prázdniny či dovolenky, ktoré sú neodmysliteľnou súčasťou tohto ročného obdobia. Aj počasie bolo naozaj letné a tak sme si mohli tento horúci deň užiť na školskom dvore alebo aj pri typickej letnej pochúťke – zmrzline.
Veľké napätie a radosť pokračovali aj druhý deň ráno. Deti prichádzali do materskej školy plné hrdosti a v rúčkach pevne zvierali obálku so splnenou domácou úlohou. Na chodbe ich opäť čakala usmievavá „Pani Leto“. Našich škôlkarov hneď očaril jeden malý krásny detail, ktorý mala na sebe. Boli to nádherné náušnice v tvare čerešní, ktoré vyzerali presne tak isto ako tie, ktoré deťúrence doma svedomito vyfarbovali. Splnenie úlohy nezostalo bez odmeny nakoľko deti spolu s „Pani Leto“ tieto šťavnaté čerešničky pripínali na pripravený strom.
Naši škôlkari opäť prežili pekný deň radosti a nezabudnuteľných zážitkov, ktorý si veľmi užili. Príchod leta sme privítali ako sa patrí s vôňou, iskrou, farbami, horúcim počasím a teraz sa už všetci tešíme na prázdniny.